Kategorie: dokumentarne-filmy Online filmy - recenzie, informácie 
Film nominovaný na Oscara o fenoméne zvanom umenie ulice. Hoci sa stále vedú spory o to, či ide o umenie alebo vandalizmus, je nesporné, že „street art“ je zrejme najmasovejším protispoločenským hnutím od čias punku a momentálne najmódnejším umeleckým smerom. Film sa točí okolo životného príbehu jednoduchého a veselého Francúza menom Thierry Guetta, ktorého fascinácia videokamerou priviedla k dokumentovaniu umenia ulice a napokon k jednému z najvýraznejších predstaviteľov žánru, záhadnému Banksymu, ktorý už roky dvíhal mandle predstaviteľom establišmentu po celom svete. Po krátkom období spolupráce sa cesty Thierryho a Banksyho rozchádzajú a Thierry sa sám vydáva na cestu k umeleckej sláve. Vďaka celkovo vtipnému tónu, pozitívnej energii a happy endu je film uvádzaný v sekcii Antidepresíva. Vyžaruje z neho nádej, že aj tí, čo maľujú po stenách a mostoch vo vašom meste, sa môžu stať dobre predávanými umelcami. Hoci je film považovaný za dokument, môže byť aj geniálnou filmárskou kačicou.
Žáner filmu: Dokumentárny, Komédia
Originálny názov: Exit Through the Gift Shop
Český názov: Banksy: Exit Through the Gift Shop
Dĺžka filmu: 87 minút
Rok: 2010
Pôvod filmu: USA/Veľká Británia
Režisér: Banksy
Herci: Jay Leno, Christina Aguilera, Rhys Ifans, Angelina Jolie, Jude Law, Brad Pitt, Shaquille O'Neal, Banksy, Thierry Guetta, Shepard Fairey, Invader, Noel Gallagher,
V kinách SR: od 09.02.2012
V kinách ČR: od 10.05.2011
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 31. 1. 2012, 13:32 | Prečítané: 290x
Film Hugo a jeho veľký objav sa odohráva v Paríži v tridsiatych rokoch 20. storočiia na vlakovej stanici. Sirota Hugo žije na stanici so svojím strýkom alkoholikom po tom, čo mu zomrel otec. Ten mu zanechal tajomného robota, na ktorého treba nájsť ten správny kľúč. Musí to však stihnúť, skôr než ho nádražný strážnik pošle do sirotinca.
Žáner filmu: Dobrodružný, Dráma, Mysteriózny, Romantický
Originálny názov: Hugo
Český názov: Hugo a jeho velký objev
Dĺžka filmu: 126 minút
Rok: 2011
Pôvod filmu: USA
Režisér: Martin Scorsese
Herci: Christopher Lee, Frances de la Tour, Richard Griffiths, Helen McCrory, Michael Stuhlbarg, Asa Butterfield, Ray Winstone, Jude Law, Ben Kingsley, Emily Mortimer, Sacha Baron Cohen, Michael Pitt, Chloë Grace Moretz,
V kinách SR: od 02.02.2012
V kinách ČR: od 02.02.2012
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 29. 1. 2012, 17:32 | Prečítané: 331x
Muži revolúcie je dokument Zuzany Piussi. Ide o koláž výpovedí mužov, ktorí od 17. novembra 1989 do prvých slobodných volieb 8. a 9. júna 1990 stáli na čele štátu a ich subjektívne pohľady na toto obdobie. Po dvadsiatich dvoch rokoch sa autorka pokúsila zozbierať čo najširšie spektrum výpovedí a demýtizovať udalosti z novembra 1989.
Žáner filmu: Dokumentárny
Dĺžka filmu: 65 minút
Rok: 2011
Pôvod filmu: Slovensko
Režisér: Zuzana Piussi
V kinách SR: od 19.01.2012
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 27. 1. 2012, 19:06 | Prečítané: 302x
Režisér Matej Mináč nakrútil nový celovečerný dokumentárny film s hranými rekonštrukciami Nickyho rodina. Film o Nicholasovi Wintonovi a jeho pozitívnom posolstve, ktoré sa šíri svetom, prináša ešte neuvedené fakty, svedectvá a osudy novo objavených "Wintonových... detí". Uvedením Nickyho rodiny v januári 2011 Matej Mináč definitívne uzavrie cyklus Wintonovských filmov: Všetci moji blízki (1999), Sila ľudskosti - Nicholas Winton (2002) a Nickyho rodina (2011).
Žáner filmu: Dokumentárny,Dráma
Originálny názov: Nickyho rodina
Český názov: Nickyho rodina
Dĺžka filmu: 96 minút
Pôvod filmu: Česká republika / Slovensko
Režisér: Matěj Mináč
Herci: Klára Issová, Jana Kepková,
V kinách SR: od 05.05.2011
V kinách ČR: od 03.02.2011
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 11. 5. 2011, 16:02 | Prečítané: 11904x
Film Devínsky masaker ponúka divákom dokumentárny a čiastočne štylizovaný pohľad na udalosti, ktoré sa odohrali v Devínskej N. Vsi v súvislosti s vražedným vyčíňaním Ľubomíra Harmana. Ide o jednu z najmasovejších vrážd v histórii Slovenska a zároveň o jednu z najmedializovanejších udalostí za posledné roky. Média od prvej chvíle ponúkali rôzne dohady, informácie, fotografie a videá. Udalosti, ktoré boli tragické a zároveň kontroverzné sa stali témou, ktorá ľudí zaujímala a nenechala ich ľahostajnými. Spracovanie udalostí do podoby celovečerného filmu má veľkú šancu byť atraktívne aj pre kino-diváka. Ponúka mu ucelený pohľad na udalosti samotné, ale aj na okolnosti, ktoré im predchádzali, alebo ktoré nasledovali. Film prichádza v čase, keď udalosti ešte stále rezonujú v médiách aj v spoločnosti. Devínsky masaker pracuje s celým spektrom materiálov a informácií z médií, so synchrónnymi výpoveďami svedkov, pozostalých, rodinnými príslušníkmi vraha, psychológov a iných špecialistov. Zároveň predstavuje niektoré kľúčové okamihy udalosti ako hrané scény. Hrané scény majú charakter rekonštrukcií a robia film divácky atraktívnejší.
Žáner filmu: Dokumentárny, Dráma
Krajina pôvodu: Slovensko
Slovenská premiéra: 17.02.2011
Réžia: Gejza Dezorz, Jozef Páleník
Hrajú: Pavel Vrabec
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 17. 2. 2011, 12:39 | Prečítané: 8342x
Starosta středně velké vesnice se snaží dát dohromady třicátníky, kteří zbyli na ocet. Slovenská vesnice Zemplínske Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé prostředky: nabízí nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místní rozhlasem k plození dětí a nakonec uspořádá seznamovací večírek pro „nezavrabčené“. Najdou si naši hrdinové konečně životní partnery? Sociální inženýrství 21. století v situačním dokumentárním filmu Eriky Hníkové, který výběrem tématu a způsobem zpracovaní navazuje na předchozí úspěšné snímky ŽENY PRO MĚNY a SEJDEME SE V EUROCAMPU.
Žáner filmu: Dokumentárný
Krajina pôvodu: Česko
Česká premiéra: 09. 12. 2010
Réžia: Erika Hníková
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 27. 12. 2010, 13:20 | Prečítané: 8174x
Disneynature přivádí k životu "Lvího krále" ve své nejnovější sérii Pravdivá dobrodružství "African Cats", film, který zachycuje strhující příběhy krále africké savany. Film natočený Alastairem Fothergillem a Keithem Scholeym zachycuje skutečnou lásku, humor a odhodlání majestátních koček včetně Mary, dcery zraněné, ale odhodlané lvice; Situ, statečnou gepardí samici a matku samoživitelku pěti novorozených mláďat, která se snaží na nejdivočejším místě na zemi vytvořit domov; a Kali, lva již jednou potrestaného za svou pýchu, který se vrací se svými syny, aby znovu získal svůj domov. Dobrodružství, které je inspirováno posvátnou hrůzou, ve kterém se moc a prohnanost divokých afrických koček mísí s rodinnou důvěrností bude uvedeno do kin na Den Země v roce 2011.
Žáner filmu: Dokumentárný
Krajina pôvodu: USA
USA premiéra: 22. 4. 2011
Česká premiéra: 01. 09. 2011
Originálny názov: African Cats: Kingdom of Courage
Réžia: Alastair Fothergill
Hrajú: -
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 12. 12. 2010, 15:55 | Prečítané: 3220x

V taliansku mal na televízny priemysel po celé tri dekády vplyv len jediný muž. Televízny magnát a neskôr prezident, Silvio Berlusconi, vytvoril perfektný systém televíznej zábavy a politiky. Dokument predstaví následky televízneho experimentu, k čomu sú Taliani vystavení už viac než 30 rokov, zavedie nás do tých najvyšších sfér...
Žáner filmu: Dokumentárne
Svetová premiéra: 28. 8. 2009 (Piatok)
Anglický názov: Videocracy
Slovenská premiéra: 25. 11. 2010 (Štvrtok)
Réžia: Erik Gandini
Hrajú: Silvio Berlusconi, Flavio Briatore, Fabio Calvi, Rick Canelli
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 1. 11. 2010, 13:41 | Prečítané: 1073x

Film "Katka" Heleny Třeštíkovej je unikátny časozberným dokumentom, ktorý mapuje štrnásť rokov v živote mladej narkomanky a jej márneho zápasu so závislosťou. Prečo začala brať drogy? Ako sama hovorí - chcela sa odlíšiť. V roku 1996, vtedy 19-ročná Katka, žije v terapeutickej komunite Sananim v Nemecku v nádeji na obyčajný život. Túži mať priateľov, raz aj rodinu. Happy end sa však nekoná. Režisérka zaznamenáva vo filme "Katka" jej život rok za rokom, jej zostup nižšie a nižšie - krádeže, prostitúcia, fyzické aj psychické chátranie...
Žáner filmu: Dokumentárne
Krajina pôvodu: Česko
Svetová premiéra: 25. 2. 2010 (Štvrtok)
Slovenská premiéra: 26. 8. 2010 (Štvrtok)
Réžia: Helena Třeštíková
Hrajú: Kateřina Bradáčová
Komentáre: 0 | Kategórie: Dokumentárne filmy | 31. 10. 2010, 15:27 | Prečítané: 1593x

Články v kategórii Dokumentárne filmy

1


Na tejto stránke môžte nájsť najnovšie online filmové trailery. Online-filmy.org Vám umožní pozrieť si ukážku filmu ešte pred návštevou kina, taktiež si môžete prečítať bližsí popis filmu, hodnotenie filmu, recenziu. Stránka slúži aj ako databáza filmov.
Mike | ICQ- | Spracované za: 0.346s